O szkole Rosetta

 

Szkoła językowa Rosetta mieści się przy ulicy Nadrzecznej 25, w domu wolnostojącym (patrz zdjęcie powyżej). Sale edukacyjne wyposażone zostały w komputery, magnetofony, telewizory z możliwością odbioru programów satelitarnych, ekrany oraz tablicę interaktywną z bogatym oprogramowaniem do nauczania języków. Podczas zajęć wykorzystywane są najbardziej aktualne materiały edukacyjne ? słowniki i podręczniki kursowe przystosowane do potrzeb uczących się zarówno języka ogólnego, jak i specjalistycznego (tj. np. języka biznesowego, medycznego czy prawniczego). Przewidziano też zastosowanie materiałów autorskich, w tym prezentacji multimedialnych oraz skryptów. Dla kursantów dostępna będzie czytelnia angielsko- i francuskojęzyczna oraz punkt konsultacyjny, gdzie w określonych godzinach można (m.in.) porozmawiać z rdzennymi użytkownikami języka angielskiego i francuskiego (native speakers).

 
Osoby zainteresowane dołączeniem do jednej z grup lub podjęciem nauki indywidualnej prosimy o kontakt telefoniczny 606 91 18 18 albo mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Możliwość dokonania oceny poziomu znajomości języka na podstawie testu ?placement test? oraz rozmowy z metodykiem.

Dotychczas współpracowaliśmy z:

W roku 2011 działalność edukacyjno-tłumaczeniowa Rosetty otrzymała współfinansowanie Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Lektorzy i metodycy Rosetty (patrz. zakładka Kadra dydaktyczna) związani są lub zbierali doświadczenie, współpracując na przestrzeni ostatnich lat z następującymi instytucjami (m.in.):

 • Uniwersytet im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (m.in. wykłady w j. angielskim z zakresu socjologii migracji i wielokulturowości)
 • Uniwersytet Medyczny w Lublinie (lektoraty z języka angielskiego ? język medyczny)
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola w Lublinie (wykłady oraz lektoraty z języka angielskiego ? język angielski w fizjoterapii)
 • Trinity College Dublin (kursy języka polskiego jako obcego z elementami współczesnej kultury polskiej)
 • National University of Ireland, Maynooth (kursy języka polskiego jako obcego)
 • MAart Language College. Szkoła języków obcych w Warszawie (kursy języka angielskiego i polskiego jako obcego)
 • Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Studium Języków Obcych; lektorat z języka angielskiego)
 • Studium Języków Obcych Akademii Obrony Narodowej (lektorat z języka angielskiego m.in. dla studentów Wydziału Lotniczego)
 • Warszawska Szkoła Biznesu (kursy języka angielskiego z elementami języka specjalistycznego)
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa (lektoraty z języka angielskiego)
 • Eurolingua, Prywatna Szkoła Języka Angielskiego w Warszawie (prowadzenie i opieka merytoryczna nad kursami języka angielskiego)
 • XLI L.O. im. Joahima Lelewela w Warszawie (lekcje języka angielskiego, przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym)
 • Wydawnictwo materiałów edukacyjnych Pearson Education Longman, Warszawa (praktyka w Dziale redakcyjnym)
 • Wydawnictwo materiałów edukacyjnych Nowa Era (korekty i recenzje merytoryczne podręczników do nauki języka angielskiego)

 

Dlaczego Rosetta

Za inspirację dla nazwy i logo posłużył kamień z Rosetty oraz człowiek, który rozszyfrował hieroglify zapisane na nim w trzech różnych językach ? francuski językoznawca Jean-Francois Champollion. Słynny kamień znajduje się teraz w British Museum w Londynie i stanowi częsty motyw zdobiący sprzedawane tam pamiątki.

Obejrzyj kamień z Rosetty w British Museum:

http://www.britishmuseum.org/explore/young_explorers/discover/a_closer_look-1/the_rosetta_stone.aspx

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosettakazimierz.pl/o-szkole#sigFreeId9f047215cf

Czytany 5631 razy
Więcej w tej kategorii: Kursy językowe »

Kursy Językowe